האם שינוי השם יביא לכם מזל?

פירוש שמות לבנים

רבות מדובר כי ביהדות על פירוש שמות. רבים מאמינים כי אם ישנו את שמם יאיר להם המזל והוא ישתנה לטובה. הרבה נוטים בחייהם לשנות את שמם כאשר הם לא מרוצים ומסופקים מהחיים שלהם. אך האם זה באמת עוזר להם?

בחרדות אנשים מאמינים כי בכל הנוגע לשמות לפי הקבלה לכל אות מבין 22 האותיות העבריות קיים כוח רוחני כזה או אחר. יש כמה סוגי כוח שאליהם מתפקדים האותיות והשילוב בין האותיות בשם הן אלה הקובעות את סוג הכוח שבו בורך האדם מהשמיים.

פסיכולוגים רבים היו עדים בשנים האחרונות להרבה ערעורים של אנשים בחייהם בבקשה לשנות את שמם. הם תמיד נזכרו בפרק ההוא בגמרא שמראה ארבעה אפשרויות לקביעת גורלו של האדם והן: מעשה צדקה, תפילה, שינוי מעשה ושינוי השם. לכן אנשים פונים לאפשרות הרביעית הקלה ביותר והיא שינוי השם לרבות הכוונה האמיתית של פסוק זה והוא ששינוי השם הוא האפשרות האחרונה.

פירוש השמות הוא כוח רוחני אך פירוש שמות לבד אינו קובע את גורלו של אדם לטובה או לרעה.
הבנים למשל מאוד לחוצים כאשר אינם מוצאים זיווג או עבודה ונכנסים לתסכול וישר מחפשים שמות לבנים בעלי כוח רוחני שיכול אולי לעזור להם לצאת מהבוץ ואולי אכן כך יקרה אך השאלה אם זה בזכות שינוי השם?
גם הבנות לא נשארות בצד ומחפשות שמות לבנות בעלי כוח רוחני כאשר הן מגלות בעצמן שהן לא מסופקות עם חייהן.

כשהורים מביאים ילד לעולם הם עוברים דרך המון שמות לתינוקות על מנת למצוא את השם הנכון לרך הנולד. אך לא חושבים פעמיים האם זה באמת הדבר שיקבע עבור הילד את גורלו או המעשים שיעשה במהלך חייו?

נושא פירוש שמות הוא ללא ספק אחד הנושאים המרתקים בעולם הרוחני כיום, הרבה מחקרים בוצעו בנושא זה המוכיחים כי לא בהכרח השמות לפי הקבלה הן אלה שישנו את גורלך לטובה והעולם הרוחני אינו מפסיק לחקור נושא זה.